Jak używać map

Wchodzę tam! to wyjątkowe zestawy kart do tworzenia map taktycznych wykorzystywanych w grach fabularnych.  Gry takie utrzymane są w różnych konwencjach: fantasy, science-fiction lub horror, dlatego zestawy Wchodzę tam! także posiadają różne lokacje, które można dopasować do wielu systemów.

W grach fabularnych prowadzona przygoda często toczy się dość swobodnie. Od czasu do czasu pojawia się jednak potrzeba zmiany trybu gry na turowy, na przykład podczas walki, zasadzki albo penetrowania zamkniętego pomieszczenia lub obszaru. W takim momencie zazwyczaj tworzona jest mapa taktyczna, która nakreśla wygląd obszaru po którym poruszają się gracze. Mapa podzielona jest na kwadratowe pola, każdy o boku 1 cala, po których poruszają się figurki lub znaczniki reprezentujące graczy. Często jedno pole to odpowiednik 1 jarda lub metra kwadratowego – dzięki mapie możemy więc łatwo obliczyć o jaką odległość przemieszcza się gracz w ciągu jednej tury.

Co to są gry fabularne?

Role Playing Games

Gry fabularne [inaczej RPG] – to gry towarzyskie oparte na narracji, w której gracze wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. RPG to tzw. "gry bez prądu", w których używamy kostek, ołówków, kartek papieru i sporej ilości wyobraźni.

W 2 edycji – jeden zestaw Wchodzę tam! posiada 50 dwustronnych kart wykonanych z papieru kredowego, każda o rozmiarze 5×5 cali. Dzięki zmianie technologii produkcji kart – w 2 edycji każda karta jest dwustronnie laminowana, dzięki czemu można po niej pisać markerem suchościeralnym

W każdym zestawie znajduje się 10 wzorów kart [  opartych  o System LUXIT ], które ułożone podczas gry pozwalają na stworzenie korytarzy, pomieszczeń, zamkniętych obszarów lub całych skomplikowanych map. Każda z kart podzielona jest na 25 obszarów o boku 1 cala. Na obszarach tych możesz postawić figurki lub znaczniki, które najczęściej reprezentują bohaterów graczy i wrogów.

Jeden zestaw Wchodzę Tam! w 2 edycji pozwala na utworzenie mapy składającej się maksymalnie z 1300 obszarów o boku 1 cala – czyli około 0,8 metra kwadratowego!

Karty Wchodzę tam! można dowolnie obracać o 90 stopni co w połączeniu z 50 elementami zestawu daje ogromne możliwości tworzenia wielu kombinacji map, sal i korytarzy. 

Nic też nie stoi na przeszkodzie aby łączyć ze sobą kilka różnych zestawów. Inne zestawy kart pozwalają na tworzenie nowych lokacji, dopasowanych do scenerii rozgrywki – Las, Miasto, Podziemia, Wzgórza.

Do reprezentowania graczy i wrogów na kartach Wchodzę tam! idealnie nadają się figurki kolekcjonerskie lub zapożyczone z różnych gier bitewnych, których podstawki nie przekraczają szerokości 1 cala. Jeśli jednak nie posiadasz takich figurek – nic straconego! W naszym sklepie oprócz zestawów możesz też zamówić  znaczniki, które znakomicie sprawdzą się w grze.

W skład sprzedawanego zestawu wchodzą wyłącznie kartoniki Wchodzę Tam! Figurki, kostki lub znaczniki pojawiające się na zdjęciach nie stanowią składu zestawu i pojawiają się jedynie w celu wizualizacji. Ze względu na trwający proces wdrażania 2 edycji do sklepu – na powyższych zdjęciach poglądowych mogą pojawiać się ujęcia zawierające kartoniki ze starszej edycji – w której mapki zadrukowane były jednostronnie, bez laminowania i na innym rodzaju papieru.