Pytania i odpowiedzi

Gry fabularne [inaczej RPG] – to gry towarzyskie oparte na narracji, w których gracze wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. RPG to tzw. “gry bez prądu”, w których używamy kostek, ołówków, kartek papieru i sporej ilości wyobraźni.

Nakreśla wygląd obszaru po którym poruszają się gracze. Mapa podzielona jest na kwadratowe pola, każdy o boku 1 cala, po których poruszają się figurki lub znaczniki reprezentujące graczy. Często jedno pole to odpowiednik 1 jarda lub metra kwadratowego – dzięki mapie możemy więc łatwo obliczyć o jaką odległość przemieszcza się gracz w ciągu jednej tury.

LUXIT swoją nazwę wziął z 5 podstawowych rodzajów kartoników wchodzących w skład pojedynczego zestawu Wchodzę tam! Każdy rodzaj przypomina kształtem literę. Zakręt “L”, ślepa uliczka “U”, skrzyżowanie “X”, prosty korytarz lub droga “I” oraz rozwidlenie dróg “T”.

Do każdego zestawu, oprócz standardowych 24 kart, dorzucamy jedną losową kartę z innego zestawu lub rozszerzenia. To mogą być popularne karty w systemie LUXIT z innych lokacji lub rzadkie karty specjalne z wyjątkowymi miejscami!

Po zakupie i otwarciu zestawu otrzymasz prezent niespodziankę, który z pewnością przyda się podczas sesji RPG. Niestety nie możemy Ci powiedzieć co to jest – w końcu to niespodzianka 😉

Pewnie że tak! Zlokalizuj swoją przygodę w leśnych ostępach kryjących wejście do zapomnianej świątyni. Wszystkie karty podzielone są na pola o tych samych rozmiarach, dzięki czemu możesz budować ogromne mapy, labirynty, lochy i całe miasta.

Cały czas pracujemy nad nowymi lokacjami dla różnych systemów RPG. W planach mamy m.in. zestawy do mrocznych miejsc z książek H. P. Lovecrafta, średniowieczne lokacje światów dark fantasy, cyber miasta przyszłości, obce planety i mnóstwo innych dodatków!

Zamówienia zbieramy w sklepie codziennie do godziny 12:00. Jeśli do tego czasu udało Ci się zamówić zestaw jest spora szansa, że już następnego dnia przesyłka znajdzie się w Twoim paczkomacie lub zostanie dostarczona przez kuriera. Zamówienia złożone po południu i wieczorem wysyłamy następnego dnia.